Penzion Jasmín - ubytování Liberec - Kam V Liberci

Ubytování v centru Liberce

Ubytování v centru Liberce

Ubytování v centru Liberce

Ubytování v centru Liberce

Ubytování v centru Liberce

Chata Kytlice

Pobyt v penzionu Vám zpříjemní výstava malířky a koloristky Zdeňky Holejšovské

Apartmán Lípa

Rezervace
Novinky
18.1.2021
Certifikace Penzion

Děkujeme za důvěru

>>
6.1.2021
Penzion opět v provozu

Penzion opět v provozu. Rezervujte svůj pobyt co nejdříve, dokud ještě máme volné kapacity

>>
Penzion Jasmín
9,2/10

 

 

  CENTRUM LIBEREC S  AQUAPARKEM A WELLNESS 

aquapark

Toto unikátní zábavní centrum v České republice nabízí široké spektrum zábavy pro rodiny s

dětmi. Zcela krytý areál zastřešuje Aquapark, Lunapark, iQPark, XD theater, Wellnes, restaurace.

Dostupnost od penzionu Jasmín cca 2 min.pěšky.

 

 

 IQLANDIA LIBEREC 

iqlandiaModerní science centrum s planetáriem a stovkami originálních exponátů. Svět vědy techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy. Najdete zde tyto expozice:

Geolab, Vodní svět, Živly, Geo, Expozice Technické univerzity Liberec, Člověk, Věda v domě, Češi světu, Relaxační prostory.

Dále zde můžete navštívit Planetárium, kde máte vesmír na dosah ruky.

Dostupnost od penzionu Jasmín cca 2 min.pěšky.

 

 MOTOKÁRY

motokáryMotokáry – největší krytá motokárová trať na severu Čech s celoročním provozem.- 3m až 6m široká, 400m dlouhá technická trať s dlouhými rovinkami nabízí jízdu na plný plyn. Motokáry ve špičkovém stavu s novými motory Honda GX 200ccm. Dětské motokáry s motory HONDA GX 160ccm pro nejmenší závodníky od 7 let. Kvalitní integrální přilby - hygienické čepice pod přilby - zateplené rukavice - máte v ceně jízdy. Stylový bar s výhledem na celou motokárovou trať. Vytápěná krytá zahrádka s krásným výhledem na trať a centrum Liberce.2x LCD Tv, SAT se sportovními přenosy, samozřejmostí je WiFi FREE zone. LCD TV na zahrádce a TV v depu s online přenosem aktuálního závodu. X-BOX 360 trenažér se sportovním sedadlem, nejnovější hry a špičkový zvuk dolby 5.1. Italská káva Espresso Carraro, pivo Pillsner Urquell , nealko pivo Birell a mnoho dalšího. Komletní cateringové služby - od základních rautů až po profesionální catering od společnosti AUTENTICA Liberec. U nás se můžete procházet za bariérami téměř po celé délce motokárové tratě.

Dostupnost od penzionu Jasmín cca 2 min.pěšky.


 

 OBCHODNÍ A ZÁBAVNÍ CENTRUM FÓRUM

liberecPohodlné, komfortní a klidné nakupování v samém středu Liberce nabízí obchodní a zábavní centrum Fórum v přímém sousedství zábavního centra a Aquaparku Babylon a zábavního centra IQ Landia.Součástí zábavního centra je CINEMA CITY s celkem 5 kinosály s prostorovým zvukem Dolby Digital. 2 sály s 3D systémem Master Image a stříbrnými širokoúhlými plátny.

5D Cinema Maxim – promítání v 5D Cinema Maxim funguje na principu kombinace prvotřídního 3D obrazu sledovaného aktivními 3D brýlemi, pohodlných sedaček pohyblivých téměř všemi směry, zvukem nejvyšší kvality a přidanými efekty, jako je vítr, vodní pára při jízdě kolem vodopádu nebo např. jemné lechtání na nohách, imitující letící vážky.

Dostupnost od penzionu Jasmín cca 2 min.pěšky.

 

LIBERECKÁ RADNICE 
 radnice

Novorenesanční radnici postavila v letech 1888 – 1893 známá firma Sachers a Gärtner podle návrhu vídeňského architekta Franze Neumanna, a tak není divu, že svým vzhledem budova připomíná radnici vídeňskou. Nad mohutným vstupním portálem vás upoutá kamenný reliéf znázorňující založení staré a nové radnice a balustrádový balkón. Zajímavá je 61m vysoká hlavní věž, kterou zakončuje plastika rytíře. Pozornost si však zaslouží i bohatě zdobené fasády, vzácné vitráže a nádherná obřadní síň, která je skvělou ukázkou precizní řemeslné práce. Přes svůj věk proto zůstává radnice i nadále jedním z nejvzácnějších architektonických klenotů města pod Ještědem.

Dostupnost od penzionu Jasmín cca 10 min.pěšky.

 

SEVEROČESKÉ MUZEUM V LIBERCI 
 muzeum

Severočeské muzeum patří mezi největší muzea v České republice. Založeno bylo v roce 1873 jako umělecko průmyslové muzeum a v českých zemích je nejstarším muzeem tohoto typu. Dnes zahrnuje Severočeské muzeum kromě bohaté knihovny tři sbírková oddělení a to přírodověcké, historické s archeologií a uměleckohistorické. Součástí budovy Severočeského muzea je také rekonstruovaná renesanční věž bývalé liberecké radnice.

Dostupnost od penzionu Jasmín tramvají 15 min. , autem 10 min.

OBLASTNÍ GALERIE LIBEREC 
 muzeum

Oblastní galerie v Liberci je specializovanou sbírkotvornou institucí – muzeem umění – působící v regionu Liberecka. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku tří stálých expozic evropského a českého umění.

Dostupnost od penzionu Jasmín tramvají 15 min., autem 10min.

TECHNICKÉ MUZEUM LIBEREC 
 liberec  V rámci expozic jsou v technickém muzeu v Liberci vystaveny historické automobily, motocykly a celá řada předmětů technického charakteru, které mají vztah k regionu Liberecka. Vystaveny jsou mimo jiné jízdní kola, modely autíček, stabilní motory nebo bohatá expozice o historii tramvajové dopravy v regionu.

Dostupnost od penzionu Jasmín tramvají 15 min., autem 10min.

 

DINOPARK LIBEREC 
 dino

Dinopark Liberec se rozprostírá na 2. a 3. podloží a na střeše Nákupní galerie Plaza. Můžete zde zhlédnout obsáhlé expozice dávných dinosaurů. Návštěvník se dostane na Vyhlídku u Brachiosaura a může se podívat na Liberec pohledem 7m vysokého býložravce umístěného na střeše budovy. Součástí střechy je i příjemné posezení v DinoCafé.

"vstupenka pro rodiny 2 dospělí, 2 děti 360Kč"

Dostupnost od penzionu Jasmín pěšky 10 min, tramvají 7 min.

MUZEUM KOSTEK LEMI a obchod LEGO 
 lego

Se nachází v nákupní galerii Plaza hned naproti Dinoparku.

Dostupnost od penzionu Jasmín pěšky 10 min, tramvají 7 min.

BOTANICKÁ ZAHRADA 
 liberec

Botanická zahrada Liberec je nejstarší botanická zahrada v České republice. Zahrada se stará o nejpestřejší soubory exotických rostlin v České republice. Je rozdělena na skleníkový areál a venkovní areál.

Expozice ve skleníkových pavilonech skrývají dosti podobný obraz jako přepestrá tropická a subtropická příroda.

Venkovní expozice - liberecké klima je podhorské, vlhké. Tomu je přizpůsobeno řešení venkovních expozic. Dominuje jim rozsáhlé alpinum s horskou květenou.

Dostupnost od penzionu Jasmín tramvají 15 min, autem 10 min. 

ZOO LIBEREC 
 zoo

ZOO Liberec je nejstarší zoologická zahrada v České republice.V jejím 13 hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat. Mezi největší atrakce patří bílí tygři a lachtani.

Dostupnost od penzionu Jasmín tramvají 15 min, autem 10 min.

PLAVECKÝ BAZÉN LIBEREC 
 bazen Plavecký bazén Liberec nabízí svým zákazníkům moderní služby, které úzce souvisejí se sportovním vyžitím při plavání. V provozu je bazén, dětský výukový bazén, brouzdaliště s hříbkem a vířivkou pro děti, skluzavkami a párou. Nabízí také sportovně relaxační aktivity jako fitness, wellness, sauny, spinning.

Bazén disponuje potápěčskou věží hlubokou 8,5m.

Dostupnost od penzionu Jasmín 10 min. autem.

ROZHLEDNA LIDOVÉ SADY 
 rozhledna  Lidové sady - jedna z nejstarších center kulturního a společenského života Liberečanů – vítají své hosty od roku 1901. Areálu vévodí 32 metrů vysoká vyhlídková věž. Po zdolání 155 schodů se vám naskytne pěkný výhled na Liberec s Ještědem a Jizerskými horami.

Dostupnost od penzionu Jasmín 15 min. tramvají.

ROZHLEDNA LIBERECKÁ VÝŠINA 
 vysina

Pozoruhodný vzhled budovy připomíná středověký hrad. K výstavbě byly použity kamenné kvádry ze zbořených domů v Norimberku. Dvůr obklopuje zeď, ve které jsou pozorovatelny a střílny. Také zde nechybí 13 m hluboká studna s rumpálem a hradním zvonkem. K rozhledně se dá dojet autem a zaparkovat přímo u objektu.

Dostupnost od penzionu Jasmín 15 min. autem.

JEŠTĚD 
 jested

Ještěd – nejvyšší hora Ještědského hřebenu (1012 m n.m.) odedávna je považována za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberce.

Ještěd – národní kulturní památka a stavba století. Architektem dominanty kraje – stavby vysílače a hotelu Ještěd, byl Karel Hubáček. Předchůdce unikátní stavby byl „ Nový dům“, což byl název chaty s restaurací na vrcholu, která byla otevřena již v roce 1906. Budovu zničil v roce 1963 požár. Po třech letech se začalo s výstavbou stávajícího vysílače s hotelem a restaurací.

Na Ještěd se dostanete jak pěšky, tak kabinovou lanovkou, která patří mezi první visuté lanovky u nás a zároveň je jedinou provozuschopnou lanovkou tohoto druhu u nás. Lanovka, dlouhá přes 1km, byla vybudovaná v roce 1933.

Dostupnost od penzionu Jasmín 15 min. autem, 25 min. tramvají (na zastávku Horní Hanychov, potom 10 min. pěšky ke kabince lanovky)

SKIAREÁL JEŠTĚD 
 ski

 Skiareál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v České republice s velmi dobrou dostupností zvláště pro návštěvníky z Prahy a Středočeského kraje. V létě nabízí Skiareál Ještěd cyklistické i turistické trasy pro každého, Nový bike s 10 km bike tratí, půjčovnu a servis horských kol, půjčovnu terénních koloběžek.

Dostupnost od penzionu Jasmín 15 min. autem, 25 min. tramvají (na zastávku Horní Hanychov, potom 10 min. pěšky ke kabince lanovky)

JIZERSKÁ MAGISTRÁLA 
 magistrala

Každým rokem se zde pořádá český lyžařský běžecký závod JIZERSKÁ 50. Jizerská magistrála se nachází v centrální části Jizerských hor a patří k nejnavštěvovanějším areálům pro běh na lyžích v České republice a je známá pravidelnou strojovou úpravou běžeckých stop o celkové délce přes 180km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, který je dostupný od penzionu Jasmín 20min autem.

Dostupnost od penzionu Jasmín 20 min.autem.

VESECKÝ AREÁL 
 vesec

Vesecký areál byl vybudovaný pro Mistrovství světa v běhu na lyžích v roce 2009, nyní je převážně využíván v letních měsících, pořádá se zde festival Benátská noc, pravidelné in-line závody a sportovní aktivity pro děti.

OBCHODNÍ CENTRUM NISA 
 nisa

Obchodní centrum na severu Čech, ve kterém najdete multikino Cinestar s 8 sály, 160 obchodů, 1800 parkovacích míst – parkování zdarma. Pro děti je zde připraven dětský koutek, kavárna s dětským koutkem – Coffeshop Company.

Konají se zde pravidelná dětská divadelní představení – každý pátek a sobotu v 16h a 17h.

Pro děti je připravena kuličková zmrzlina ICE´N´GO

Dostupnost od penzionu Jasmín 10 min autem, městským autobusem 10 min.

 

 

 
Penzion Jasmín v Liberci hodnocení